Jesteś cukrzykiem? Dlaczego masz płacić więcej za ubezpieczenie turystyczne?!

m.d.jedrzejczak@gmail.com | środa, 25 stycznia 2017

Jesteś cukrzykiem? Dlaczego masz płacić więcej za ubezpieczenie turystyczne?!

Jesteś cukrzykiem? Dlaczego masz płacić więcej za ubezpieczenie turystyczne?!

Jak nie przepłacić na ubezpieczeniu turystycznym, będąc jednocześnie chorym na cukrzycę? Czy jedyną opcją jest zakup polisy bez poinformowania ubezpieczyciela o stanie swojego zdrowia? Czy warto ryzykować, czy może lepiej zakupić polisę dopasowaną do własnych wymagań?

Jedziesz na wakacje? Nie ryzykuj!

Pewien mężczyzna koniecznie chciał zobaczyć Wyspy Kanaryjskie. Choć od dłuższego czasu borykał się z cukrzycą, nie poinformował o tym fakcie ubezpieczyciela. Wykupił standardową polisę i wyjechał. Niestety, w trakcie podróży doznał śpiączki cukrzycowej i zmarł. W związku z tym, że ubezpieczyciel nic nie wiedział o chorobie Klienta, nie wypłacił jej rodzinie stosownego odszkodowania...

Może i powyższy przykład jest nieco drastyczny, ale doskonale ilustruje sytuację panującą wśród rodzimych ubezpieczycieli. Cukrzycy a ubezpieczenia to problem równie stary, jak towarzystwa ubezpieczeniowe. I choć postawa owego mężczyzny nie jest godna pochwały, to jednak... no właśnie - dlaczego nie wykupił on ubezpieczenia dla diabetyków?

Analiza kosztów

Żeby odpowiedzieć sobie na to proste pytanie, wystarczy przeanalizować koszty. Wyjeżdżając do Egiptu na dwa tygodnie (w pojedynkę), musimy liczyć się z kosztem ubezpieczenia rzędu 80 - 120 złotych. Jeśli jednak mamy cukrzycę, koszt tego samego ubezpieczenia wyniesie między 250 a 500 złotych. Skąd to wiemy? Wystarczy przeanalizować dane udostępniane przez porównywarki ubezpieczeń turystycznych (my skorzystaliśmy z aplikacji na stronie polisaturystyczna.pl).

Czy takie postępowanie jest w ogóle uczciwe? Czy nie jest to forma dyskryminacji osób, które już i tak cierpią na poważną chorobę przewlekłą?

U nas znajdziesz rozwiązanie!

Jeśli temat ubezpieczenia dla cukrzyków dotyczy również i Ciebie, wejdź na stronę turystyczne.heybonsai.pl i przekonaj się w jaki sposób można ten problem zniwelować. Dzięki naszym turystycznym ubezpieczeniom grupowym, koszty Twojego ubezpieczenia są o wiele mniejsze. Pomagamy innym, pomożemy i Tobie!

Przyłączysz się do naszej grupy?

------

Źródło: https://www.polisaturystyczna.pl/porownaj/

m.d.jedrzejczak@gmail.com